MŠ Křečhoř

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Jedná se o jednopatrovou budovu a hospodářský pavilon.
Horní část budovy byla do roku 2009 využívána zřizovatelem ke sportovním aktivitám (stolní tenis, cvičení žen), po stavebních úpravách, které proběhly v roce 2010 opět slouží, od 1. 9. 2011 jako II. třída mateřské školy.

Přízemí i I. poschodí:
Místnosti mat. školy jsou slunné, prostorné, vhodně a účelně vybavené. Postupně je v přízemí zařízení modernizováno: nové židličky, lehátka, lůžkoviny, kuchyňka, skříňky na hračky, psací stůl, kanc. židle, konf. stolek, skříňky na doklady, koberce v herně a třídě. Ve třídě v I. poschodí je vybavení nové.
Hospodářský pavilon je z části využíván zřizovatelem mateřské školy. Byla zde vybudována obecní knihovna.
Budova je obklopena velkou zahradou s vlnitým terénem. Je využívána k pobytu dětí venku a nabízí velké možnosti k realizaci různých her a činností (pískoviště, herní prvky, domečky, prolézačky). Na podzim 2015 byla zahrada částečně zrekonstruována a doplněna novými herními prvky. Další celková rekonstrukce proběhla na podzim 2022 ( úprava terénu , další herní prvky). Na zahradě je několik vzrostlých keřů a stromů, které dotváří ráz zahrady.
Mateřská škola je umístěna na konci vesnice, což umožňuje pozorování přírody v různých ročních obdobích a vytváření kladného vztahu k přírodě. Děti jsou nenásilnou formou vedeny k ochraně přírody a životního prostředí.
Mateřská škola je dvoutřídní s celodenním provozem, kapacita třídy i hygienická kapacita je stejná tj. 50 dětí.
Od 1. 3. 2003 je naše mateřská škola zařazena do sítě škol, jako právní subjekt.
Předškolní vzdělávání zajišťují 4 plně kvalifikované pedagogické pracovnice , které  splňují kvalifikaci pro učitelky mateřské školy dle zákona o pedagogických pracovnících č. 563/2004 Sb., § 6 odst. 1. a jedna nekvalifikovaná pedagogická prracovnice.
Provoz zajišťují 2 pracovnice s rozděleným úvazkem, část jako školnice – uklízečka a část jako pracovnice školní jídelny – výdejny. V naší mateřské škole se nevaří, obědy jsou dováženy z nedaleké vývařovny firmou Jan Pištora Pražská 54, 280 02 Kolín, zajišťují dovoz i dodávku jídel. Tyto služby jsou smluvně zajištěny.

• Výše školného: 300,- Kč/ měsíčně
  • Cena oběda: 56,- Kč
  • Cena dopolední svačiny: 8–15,- Kč
  • Cena odpolední svačiny : 8-15,- Kč